رطب

رطب مضافتی بم از لذیذترین و محبوب ترین خرماها در دنیاست.این خرما در شهرستان بم در استان کرمان کشت و برداشت می شود.از جمله مناطق دیگر برای کشت این نوع خرما می توان به جیرفت و کهنوج در استان کرمان و سراوان و حاجی آباد و ایران شهر و نیک شهر در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد.این میوه در مرحله خارک قرمز و در مرحله رطب مشکی یا قهوه ای تیره است.هرچه رنگ رطب تیره تر باشد کیفیت آن مطلوبتر است.اندازه دانه های خرمای مضافتی بم بین 2/5 تا 4/5 سانتی متر می باشد.

رطب مضافتی جز خرماهای تر محسوب میشود و رطوبت آن بین 14 تا 36 درصد بسته به زمان برداشت و منطقه زیر کشت متفاوت است.

این خرما حتما باید در سردخانه و در دمای پایین نگهداری شود.در دمای منفی 5 درجه سانتی گراد تا 2 سال و در دمای بین 0 تا مثبت 5 درجه به مدت 1 سال قابل نگهداری است.به طور متداول بسته بندی رطب مضافتی به صورت 2ردیفه و 3ردیفه یا اصطلاحا 2 رج و 3 رج می باشد و در هر کارتن مادر 12 بسته گنجانده می شود.بهترین وزن برای مصرف داخل بین 8 تا 10 کیلوگرم است که دانه های خرما درشت و گوشتی می شوند و برای صادرات وزن بین 6/5 تا 7/5 کیلوگرم به دلیل تولید شیره کمتر و شرایط نگهداری و ارسال آسانتر،مناسب است.

زمان برداشت این محصول از اواخر تابستان آغاز می شود و تا اوایل پاییز ادامه پیدا می کند. به لحاظ اهمیت اقتصادی در رتبه سوم قرار دارد.

شما می توانید با تماس با کارشناسان تک نخل از قیمت های روز و دست اول خرما مطلع شده و با کیفیت ترین خرمای مضافتی بم را هم برای مصرف داخل و هم جهت صادرات بدون واسطه سفارش داده و تهیه فرمایید.

1مجموع 3 محصول
1مجموع 3 محصول
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :